Autorski kurs Marioli Kurczyńskiej:

Czas na przedszkole, czyli jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola?

Zdobądź kurs, który przeprowadzi Was krok po kroku do tego,
aby pójście do przedszkola było przyjemnym i bezstresowym momentem w życiu dziecka.
Z kursu online “Czas na przedszkole, czyli jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola” dowiesz się:
 • jak przygotować dziecko do przedszkola tak, aby towarzyszyła temu ekscytacja i radość, a nie smutek i strach,
 • jak uniknąć najpopularniejszych błędów popełnianych przez rodziców,
 • w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o przedszkolu, aby oswoić go z nową rzeczywistością,
 • jak przygotować malca na konkretne, trudne sytuacje i emocje, których może doświadczyć w przedszkolu.

Twoje dziecko lada moment idzie do przedszkola?

Być może boisz się, jak Twój maluch poradzi sobie z tą nową sytuacją i nowymi emocjami, które temu wydarzeniu towarzyszą. Do tej pory większość czasu spędzał z Tobą, w swoim domu.  Teraz dużo się zmieni – nowe miejsce, inne, obce dzieci, panie, trochę inny plan dnia… To nowa i często stresująca sytuacja – zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica.

Możliwe, że w Twojej głowie może rodzić się wiele obaw:

 • Czy Twoje dziecko zaaklimatyzuje się w nowym miejscu?
 • Czy polubi inne dzieci, czy one je polubią i czy nie będzie odrzucone?
 • Co, jeśli maluch będzie cały dzień płakać i za Tobą tęsknić?
 • I co, jeśli nie będzie chciał w ogóle do przedszkola chodzić?

Jeśli u Ciebie pojawiają się podobne myśli, to coś Ci powiem – to jest zupełnie normalne. Co więcej, dokładnie z tymi samymi obawami mierzą się tysiące rodziców. Jednak później okazuje się, że przedszkole też może być radosnym i pozytywnym doświadczeniem w Waszym życiu.

Ale czy można jakoś przygotować dziecko na ten nowy etap? Wesprzeć malca, aby chciał chodzić do przedszkola i aby Tobie, Droga Mamo lub Tato, nie pękało za każdym razem serce, kiedy zostawiasz swój skarb pod opieką pani nauczycielki?

To możliwe. I aby Cię w tym wesprzeć stworzyłam kurs “Czas na przedszkole – czyli jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola?”.

Kurs będzie stanowił dla Was przewodnik, który krok po kroku przygotuje dziecko i Ciebie na ten nowy, ważny rozdział w życiu. Dzięki wiedzy i wskazówkom w nim zawartym będziecie przygotowani na każdą sytuację i emocję, a samo pójście do przedszkola będzie dla dziecka pozytywnym doświadczeniem.

W jakich sytuacjach kurs może okazać się dla Ciebie szczególnie korzystny?

Jesteście zdecydowani na pójście do przedszkola

Szukasz wiedzy i wsparcia, które pozwolą Ci to zrobić w zgodzie z dzieckiem i z Tobą. Chcesz uniknąć błędów, które mogłyby rodzić niechęć malca do pójścia do przedszkola.

Nie wiesz, jak dziecko poradzi sobie z rozłąką

Obawiasz się, że dziecko nie będzie chciało przebywać w przedszkolu. Będzie tęsknić, płakać i jedyne, o czym będzie marzyć, to jak najszybszy powrót do domu i do rodzica.

Planujesz powrót do pracy

I potrzebujesz mieć pewność, że w tym czasie Twoje dziecko ma opiekę, poradzi sobie w każdej sytuacji, a Ty nie musisz się stresować telefonami od Pań nauczycielek i odrywać się od swoich obowiązków.

Chcesz wspierać rozwój dziecka

Zależy Ci na tym, aby dziecko miało kontakt z rówieśnikami i odnalazło się w nowym środowisku. Aby ten krok w przygotowaniu dziecka do życia przebiegł dla niego naturalnie i bezboleśnie – dla Ciebie i dla malca.

Twój malec jest emocjonalny

Twój szkrab należy do wrażliwców i radzenie sobie z trudnymi emocjami przychodzi mu z problemem. Chcesz go przygotować na większość sytuacji, z jakimi będzie miał do czynienia w przedszkolu.

Martwisz się i stresujesz tym nowym etapem w Waszym życiu

Nie chcesz dopuścić do sytuacji, w której pójście do przedszkola, zamiast fajnym, przyjemnym doświadczeniem, będzie traumatycznym momentem dla dziecka.

Kim jestem i po co stworzyłam ten kurs?

Nazywam się Mariola Kurczyńska i jestem pedagogiem, neuroterapeutą, terapeutą pedagogicznym, kinezjologiem oraz doradcą rodzicielskim. Od ponad 25 lat wspieram rodziców na wielu etapach rozwoju ich dzieci.

Przez ten czas zaobserwowałam, że jednym z etapów, które wzbudzają stres i niepewność w rodzicach, jest moment, kiedy ich dziecko idzie po raz pierwszy do przedszkola.

To normalne – ten moment budzi wiele emocji. Otwiera nowy rozdział w życiu rodziny. To naturalne, że rodzice mogą się stresować i martwić. Jednak wielu z nich nieświadomie przenosi swoje lęki i obawy na dziecko. I wtedy te czarne scenariusze mogą się, niestety, spełnić.

Aby proces adaptacji dziecka w przedszkolu poszedł sprawnie, bezboleśnie i w zgodzie z dzieckiem, trzeba mieć jasny plan działania i nie błądzić po omacku.

Jako pedagog i doradca rodzicielski stworzyłam kompleksowy plan, który jest oparty o czułość i zaufanie. Ten plan pozwoli Wam oswoić dziecko z przedszkolem, trudnymi emocjami i potencjalnymi sytuacjami oraz zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa – nawet wtedy, kiedy Mama czy Tato nie są w pobliżu.

Oto, co otrzymasz w ramach kursu online “Czas na przedszkole, czyli jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola”:

Konkretny plan działania

Dostaniesz ode mnie checklisty zadań i zabaw do wykonania na 4, 3, 2 i 1 tydzień przed pójściem do przedszkola. W zależności od możliwości, przygotowania możesz rozpocząć 4 lub 2 tygodnie przed Wielkim Dniem.

Dowiesz się, jakich błędów unikać

Wiedza, co należy robić, to dopiero połowa sukcesu. Równie istotne jest to, aby wiedzieć, czego NIE robić, NIE mówić i jak się NIE zachowywać, aby dodatkowo nie zniechęcać dziecka do przedszkola i nie zaburzyć osiągniętych efektów.

Narzędzia, które pomogą oswoić emocje

Zyskasz wiedzę i narzędzia, dzięki którym Ty i Twoje dziecko będziecie wiedzieć, jak radzić sobie z emocjami – nawet tymi najtrudniejszymi, które kosztują wiele łez. Nauczysz malucha, jak dzielnie reagować w trudniejszych momentach.

Z jakich modułów składa się kurs online “Czas na przedszkole, czyli jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola”? i jaką dokładnie wiedzę zawiera?

MODUŁ I: Jakie błędy najczęściej popełniają rodzice w momencie rozłąki – 10 popularnych błędów rodzicielskich
MODUŁ II: 10 zabaw, które pomogą oswoić dziecko z trudnymi emocjami
MODUŁ III: Przygotowania właściwe, czyli jak przygotować dziecko do przedszkola?
 • ETAP NR 1
  28 dni do Wielkiego Dnia, czyli nasza lista zadań do wykonania na 4 tygodnie przed Wielkim Dniem!
 • ETAP NR 2
  21 dni do Wielkiego Dnia, czyli nasza lista zadań do wykonania na 3 tygodnie przed Wielkim Dniem!
 • ETAP NR 3
  14 dni do Wielkiego Dnia, czyli nasza lista zadań do wykonania na 2 tygodnie przed Wielkim Dniem!
 • ETAP NR 4
  7 dni do Wielkiego Dnia, czyli nasza lista zadań do wykonania na tydzień przed Wielkim Dniem!
MODUŁ IV: Przedszkole start, czyli jak wspierać dziecko w tym wielkim dniu? 16 wskazówek
Skąd wiem, w jaki sposób przygotować dziecko na przedszkole?

Czyli krótko o tym, jak otworzyłam 33 przedszkola.

Oprócz tego, że jestem pedagogiem, neuroterapeutą, terapeutą pedagogicznym, kinezjologiem i doradcą rodzicielskim, to przez 10 lat prowadziłam Poradnię Psychologiczo-Pedagogiczną i byłam jej dyrektorem.

Lata doświadczenia pozwoliły mi zauważyć, że przygotowanie dziecka do przedszkola to aspekt zaniedbywany. Dlatego już wiele lat temu zaczęłam pracę nad tym, aby wejście w ten etap życia stało się dla dzieci łatwiejsze. W jaki sposób to robiłam?

Między innymi współtworzyłam program, dzięki któremu otworzyłam aż 33 przedszkola. Co więcej, tworzyłam programy edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym podczas współpracy z Polskim Towarzystwem Dysleksji oraz szkoliłam kadrę przedszkoli. Pokazywałam, jak wspierać każde dziecko, aby miało równe szanse na naukę i rozwój, a także radzenie sobie z trudnościami – i z nauką i z emocjami.

Czułam szczęście, patrząc na efekty mojej pracy – dzieci, które mogły bawić się i uczyć nowych umiejętności w przedszkolach i co ważne – mieć dostęp do miejsca, gdzie ich emocje są po pierwsze uszanowane, a po drugie, gdzie pozwala im się je przeżywać i z nimi sobie poradzić.

Kiedy mój projekt Dobry Start Przedszkolaka został wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i otrzymał tytuł “Najlepsza inwestycja w człowieka” od Ministra Rozwoju Regionalnego , utwierdziło mnie to w przekonaniu, że moje działania mają sens i muszę je kontynuować. Bo wiem, że mogę jeszcze zrobić dużo dobrego dla wielu dzieci.

Jednym z kroków ku łatwiejszemu startowi przyszłego przedszkolaka jest właśnie stworzenie tego kursu.

Co możesz zyskać stosując wiedzę i wskazówki zawarte w kursie?

Niech pierwszy dzień w przedszkolu stanie się wspaniałym, pozytywnym momentem, który zapadnie w Waszej pamięci jako pierwszy poważny krok w stronę rozwoju Twojego dziecka. Nie jako traumatyczne wspomnienie, któremu towarzyszył płacz, smutek i wyrzuty sumienia.

W kursie znajdziesz konkretny plan i wskazówki, które możesz wcielić w Waszą codzienność z dnia na dzień i świadomie przygotować swoje dziecko na tę wielką zmianę w życiu.

W zależności od Waszych potrzeb, wybierz najlepszą wersję wiedzy dla siebie i Twojego dziecka:

Kurs on-line “Czas na przedszkole, czyli jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola?” + Kurs “Odpieluchowanie – krok po kroku”.

 

Co otrzymujesz w pakiecie?

 • roczny dostęp do kursu on-line “Czas na przedszkole”
 • plik pdf z planem działania
 • roczny dostęp do kursu “Witaj Nocniczku”
 • checklisty pdf z odpieluchowania
Wartość kursu: 698 zł

Regularna cena:
597 zł

 


Zamów tutaj

Kurs on-line “Czas na przedszkole, czyli jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola?”

 

Co otrzymujesz?

 • roczny dostęp do kursu on-line “Czas na przedszkole”
 • plik pdf z planem działania

Regularna cena:
349 zł

 


Zamów tutaj

Kurs on-line “Czas na przedszkole, czyli jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola?” + 101 porad rodzicielskich – część 1 i część 2

 

Co otrzymujesz?

 • roczny dostęp do kursu on-line “Czas na przedszkole”
 • plik pdf z planem działania
 • 2 części bestsellera “101 porad rodzicielskich”
Wartość kursu: 463 zł

Regularna cena:
409 zł

 


Zamów tutaj

No dobrze, ale co, jeśli stwierdzisz, że Twoje dziecko nie potrzebuje żadnej adaptacji i na pewno poradzi sobie w przedszkolu?

Jeżeli Twoje dziecko chętnie zostaje z obcymi ludźmi, pięknie radzi sobie w nowych, nieznanych wcześniej miejscach i czuje się wtedy jak ryba w wodzie, to faktycznie może obyć się bez większych komplikacji. W takiej sytuacji kurs nie będzie Ci do niczego potrzebny.

Jednak z doświadczenia wiem, że większość dzieci taka nie jest. I to rolą Rodzica jest sprawić, żeby dziecko było w pełni gotowe na ten ważny w życiu krok.

Co może się stać, jeśli dziecko nie odnajdzie się przedszkolu?

Możesz spróbować rzucić dziecko na głęboką wodę i liczyć na to, że wszystko będzie w porządku. Ale jeśli tak nie będzie, to zwróć uwagę, że może nieść to za sobą niefajne konsekwencje, szczególnie, jeśli chcesz wrócić do pracy. Siedzisz tam ze świadomością, że masz w przedszkolu dziecko, które zanosi się łzami w tęsknocie za Tobą. To normalne, że będziesz sprawdzać, czy przypadkowo nie było telefonu z przedszkola. Bo jest ryzyko, że trzeba będzie wyrwać się z pracy i odebrać dziecko wcześniej.

Nawet, jeśli nie planujesz iść do pracy, to być może jest tak, że potrzebujesz czasu na potrzeby swoje i swojej rodziny. I chcesz, aby Twoje dziecko miało kontakt z rówieśnikami i dobrze spędzało czas w przedszkolu, podczas gdy Ty w ciągu tych kilku godzin możesz odetchnąć i załatwić swoje sprawy. To też jest bardzo ważne.

Pójście do przedszkola to krok milowy w rozwoju dziecka. Warto zadbać o to, aby jego fundament był zbudowany świadomie, na miłości, szacunku i poczuciu bezpieczeństwa.

Te 10-15 minut Twojej codziennej uwagi i zaangażowania w przygotowanie dziecka, może zaważyć o tym, czy Twoje dziecko wejdzie w ten nowy etap w życiu z ekscytacją, radością i pewnością siebie, czy ze strachem, płaczem, stresem i poczuciem bezsilności. Drogi Rodzicu, jak zawsze – decyzję pozostawiam Tobie.

Skorzystaj z mojego wsparcia i przekonaj się na własnej skórze, w jak prosty i przyjemny sposób możesz przygotować swoje dziecko na pójście do przedszkola:

Jeżeli uważasz, że Twoje dziecko doskonale poradzi sobie samo z tym wielkim momentem w jego życiu, przeczytaj to.

Chcę Ci tylko przypomnieć, że dziecko, w wieku 3 czy 4, a nawet 5 lat jeszcze nie do końca rozumie otaczający go świat. I jeśli nieumiejętnie przygotujesz dziecko na pójście do przedszkola lub co gorsza, wcale tego nie zrobisz, to zostawisz je same z tymi wszystkimi nowymi emocjami, zdarzeniami, ludźmi. Bo brak poczucia bezpieczeństwa rodzi jeszcze silniejszy stres i może wywołać w dziecku traumę, z której nie jest łatwo wyjść.

© 2021 Mariola Kurczyńska. Wszelkie prawa zastrzeżone Realizacja: DB Elite Team

Dane rejestrowe:

Mariola Kurczyńska, prowadząca działalność gospodarczą przy ul. Waleriana Łukasińskiego 7/1, 59-220 Legnica, NIP: 6911297858, REGON: 890631040.

Tel.: 509 707 803

E-mail: kontakt@mariolakurczynska.pl

Obsługa klienta:

Pn–pt: 10:00–14:00