Witaj! Poznajmy się i zobacz dlaczego prowadzę bloga?

Droga Mamo, Drogi Tato,

Witam Cię, na mojej stronie internetowej i na blogu mariolakurczynska.pl.

Z całego serca dziękuję Ci, że tutaj jesteś – to dowodzi jednej rzeczy – to dowód na to, że jesteś osobą, która szuka, rozwija się i nie patrzy obojętnie na problemy swojego dziecka, jeśli się takie pojawią.

W tym wpisie dowiesz się:

 1. Kim jestem? Czy warto zapoznać się z moimi doświadczeniami?
 2. Dlaczego ja to robię?

Nikt z nas nie dostał poradnika „Jak zostać rodzicem idealnym” na początku swojej drogi rodzicielskiej, to naturalne, że popełniamy błędy, że czasem nie wiemy, jak postąpić i co będzie dla Naszej pociechy lepsze.

Tylko wyjątkowi rodzice mają odwagę, aby wyjść poza przestarzałe schematy i poszukać lepszych rozwiązań, zamiast obstawać przy swoich metodach, mimo tego, że nie przynoszą zamierzonego efektu.

Jeśli jesteś rodzicem, który:

 • chce zrozumieć lepiej swojego szkraba i to jak funkcjonuje jego mózg,
 • szuka pomocy w rozwiązaniu problemów z jego pociechą,
 • chce ustrzec się popularnych błędów rodzicielskich,
 • chce mieć piękną i kochającą relację ze swoim dzieckiem…

…to znajdziesz na mojej stronie i blogu narzędzia i wiedzę, które Ci to umożliwią. Obiecuję.

Kim jestem? Czy warto zapoznać się z moimi doświadczeniami?

I tak i nie.

Jeśli uważasz, że czytanie porad, wskazówek i artykułów, to strata czasu lub sądzisz, że robisz wszystko w sposób idealny… To jest to całkowicie w porządku. Szanuję to. W takim razie, to po prostu nie jest miejsce dla Ciebie.

Ten opis do Ciebie nie pasuje?

Jeśli należysz do tej drugiej grupy rodziców, to zachęcam Cię do zapoznania się z wszystkim, co znajduje się na tej stronie. Do regularnego zaglądanie tutaj oraz na mojego fanpage.

Aaa właśnie. Koniecznie zaobserwuj mój fanpage, jeśli chcesz regularnie otrzymywać praktyczną i gotową do zastosowania wiedzę.

https://www.facebook.com/mariolakurczynskapl/

Być może obawiasz się, że to zajmie dużo czasu? Jedyne co możesz „stracić”, to kilka godzin. Może jeden nieobejrzany film. Ale to, co możesz wygrać… to radosne dzieci, szczęśliwą rodzinę i wspaniałe wspomnienia.

Czy będzie wymagało to od Ciebie zaangażowania? Oczywiście. Nic nie dzieje się samo. Jednak dla rodziny warto się starać. Niezależnie od tego, czy jesteś zmęczonym rodzicem, który ma ochotę się już poddać, brak mu siły i powoli już chęci czy może szczęśliwym członkiem kochającej się rodziny, która dzielnie stawia czoło codzienności, to miejsce dla Ciebie.

Dostaniesz ode mnie wiedzę, narzędzia, wsparcie i motywację. Będzie wspaniale i będzie warto.

Dlaczego ja to robię?

Od ponad 20 lat zajmuję się pomocą rodzicom i ich pociechom. Dlaczego?

Z badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka wynika, że ponad 70% Polaków nie zdaje sobie sprawy, że w Polsce od 2010 roku obowiązuje zakaz bicia dzieci. Z tego samego badania wynika, że 60% polskich rodzin akceptuje klapsy jako metodę wychowawczą a 29% rodziców akceptuje wręcz bicie dzieci……

I ja w tym społeczeństwie, wśród tych ludzi żyję. Mogę udawać, że mnie to nie dotyczy, ale prawda jest taka, że mnie to dotkliwie boli. Żyjemy w kulturze bicia i poniżania dzieci. Zbyt wiele dzieci startuje w życie z obciążeniami psychicznymi. A to oznacza duże kłopoty, głównie w związkach i innych relacjach. W tym świetle jakież my mamy szanse na lepsze życie?

Czuję się współodpowiedzialna za świat, w którym żyję. Chcę wreszcie skończyć z tym przekazywaniem na następne pokolenie przestarzałych poglądów i archaicznych postaw rodzicielskich, które nijak się mają do rzeczywistego życia.

W naszym społeczeństwie nie poświęca się wychowaniu dzieci należytej uwagi. Ten temat nie ma wystarczająco dużo miejsca. A to jest bardzo krótkowzroczna strategia. Rodzice są osamotnieni, zdezorientowani. Nie mogą otwarcie mówić o tematach uznawanych za tabu. Nie przyznają się do swoich problemów. Jeżeli coś nie wychodzi, całą winę zrzuca się właśnie na nich, surowo ich oceniając. Potrzebują przewodnika i KOMPASU.

Chcę mieć przekonanie, że ponieważ mogłam, zrobiłam wszystko, co się dało w tym temacie zrobić. Chcę inspirować to pokolenie rodziców, które jest na to otwarte i gotowe. Ja już przeszłam tę drogę, zarówno sama jak i z setkami moich klientów. Znam wszystkie jej zakamarki i pułapki. Umiem i chcę poprowadzić tych, którzy mają teraz dzieci i tym samym nie mają jeszcze doświadczeń, a są odpowiedzialnymi ludźmi.

Moim celem jest pokazanie rodzicom skutecznych sposobów postępowania wobec dzieci, opartych na szacunku i miłości.

Chcę mówić głośno o nowym podejściu do wychowania w moim kraju, aby wreszcie stawić czoła tym szkodliwym, przestarzałym metodom. Chcę dać siłę nowemu pokoleniu rodziców, które do tej pory mogło wybierać jedynie między wychowaniem opartym na posłuszeństwie a wychowaniem bezstresowym. Chcę dać im również konkretne, jasne, sprawdzone, skuteczne i działające wskazówki.

Jeśli chciałbyś zyskać rodzicielskie kompendium wiedzy, które jest pełne wskazówek i porad gotowych do zastosowania, to powinieneś się zapoznać z książką “Obudź w dziecku olbrzyma”. To książka, która pomoże Ci obudzić w dziecku potencjał. Dzięki niej unikniesz wielu popularnych błędów rodzicielskich oraz zbudujesz kochającą relację z dzieckiem. Więcej o książce dowiesz się klikając tutaj.

Na moim blogu i fanpage chcę ostatecznie rozprawić się z tematami tabu i przełamać opór przed otwartym mówieniem o problemach. Chcę żebyśmy przestali zamiatać problemy pod dywan.

Moim celem jest inspirować rodziców do zmiany nawyków wychowawczych. Chcę dzielić się z rodzicami wartościami i wiedzą, aby w ten sposób wspierać ich w budowaniu pozytywnych relacji z dziećmi.

Tak pojmuję mój wkład w rozwój społeczności, w której żyję. Poprzez dzielenie się tym, co ma wartość – moją wiedzą i doświadczeniem. Może ten świat będzie odrobinę lepszy?

Mariola Kurczyńska
doradca rodzicielski, terapeuta

0 komentarzy do "Witaj! Poznajmy się i zobacz dlaczego prowadzę bloga?"

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  © 2021 Mariola Kurczyńska. Wszelkie prawa zastrzeżone Realizacja: DB Elite Team

  Dane rejestrowe:

  Mariola Kurczyńska, prowadząca działalność gospodarczą przy ul. Waleriana Łukasińskiego 7/1, 59-220 Legnica, NIP: 6911297858, REGON: 890631040.

  Tel.: 509 707 803

  E-mail: kontakt@mariolakurczynska.pl

  Obsługa klienta:

  Pn–pt: 10:00–14:00